משרד הפנים
דלג לתוכן ראשי
 
 
العربية

על סדר היום

טקס חילופי שרים במשרד הפנים

טקס חילופי שרים במשרד הפנים


בטקס חילופי שרים שהתקיים ביום 17.5.2015, במשרד הפנים
ציין
 שר הפנים היוצא, ח"כ גלעד ארדן : "ידידי השר סילבן שלום, זכית במשרד חשוב ומרתק, שנוגע בכל תחומי החיים של האזרח מרגע לידתו ועד פטירתו. זכיתי לפתוח את תפקידי בשלילת אזרחות לתומכי טרור, ובהמשך, בטיפול בנושא המסתננים, והובלת נושא המאגר הביומטרי. בתקופה זו אף זכיתי לאשר בניית עשרות אלפי יחידות דיור. אני מאחל לך הצלחה גדולה בתפקידך כשר הפנים, אתה מביא עימך כישורים וניסיון שלא יסולאו בפז ".


המשנה לראש הממשלה ושר הפנים ח"כ
 סילבן שלום , הודה בדבריו לח"כ גלעד ארדן, וציין כי "תמיד ידעתי שמשרד הפנים הוא משרד בעל חשיבות גדולה, בו יש נגיעה למיליוני אזרחים במדינה- החל מינקות, בין אם דרך האחריות על הרשויות המקומיות,: בתחומי החינוך, רווחה, ביטחון, איכות סביבה ובמגוון עצום ורחב, בין אם מדובר בילדים ובגימלאים. בממשק של כולנו במאבק ביוקר המחייה- שיוכל לבוא לידי ביטוי במשרד זה, גם באמצעות הרפורמה בארנונה .

הנגיעה באזרח היא נגיעה אמיתית, במיוחד נוכח האפשרות של צדק חלוקתי, בבחינה של ועדת הגבולות , יש בכך חשיבות עליונה לאזרחי המדינה. אני רואה במשרד הפנים כ-סמן חברתי אמיתי לציבור במדינה, כמובן תוך שילוב ידיים עם השלטון המקומי. אני מאמין שבהושטת יד, ניתן לעשות שינוי לטובה בכל המגזרים ."
בשם ההנהלה ועובדי המשרד, הודה מנכ"ל המשרד ד"ר שוקי אמרני לח"כ גלעד ארדן וציין כי בתקופה הקצרה שלו במשרד, קודמו שורה של נושאים חשובים על פי מדיניות השר שהדגיש את האינטרס הציבורי וכן בירך את שר הפנים סילבן שלום בברכת ברוך הבא, תוך הדגשת הניסיון הרב וההישגים שלו בתפקידיו הקודמים שיתרמו להצלחת העמידה באתגרים הרבים של המשרד .

מערכת דיווח פטור מהיתר
גני אירועים הפועלים ללא היתר בניה
עונת הרחצה 2015
פטור בנייה
רפורמה בתכנון ובניה
מה מתוכנן באזור שלך
איתור תכנית וישות תכנונית

עונת הרחצה 2015
אחריות חברתית ברשויות 2015
שעון קיץ
 הגשת תוכנית
 מידע על תוכניות
מידע על רשויות מקומיות
מידע על רשויות מקומיות
נושאיםאיחוד רשויותאנרגיהארנונהאוגדן הנחיות מינהל התכנוןאשראי לרשויות מקומיותאתרי רחצהחקיקה בתחום עבירות בניהבחירות במועצות האזוריותבחירות ברשויות המקומיותבחירות לכנסתביקורת בשלטון המקומיהדרכה ופיתוח ארגוני בשלטון המקומי/מערכת המפעמיםהריסות,קנסות ומאסריםהרפורמה בתהליכי התכנון ורישוי הבניההתחדשות עירוניתהדרכות בנושא בחירותהמרחב הימיועדות בנושאים מוניציפלייםועדת יישוביםחוקי עזרחיוב אישיחיזוק מבנים מפני רעידות אדמהחרום וביטחוןחשיבות הדיווח על בניה לא חוקיתכוח אדם ושכר ברשויותמוסדות תכנון ברמה הארציתיחידת התפעולמוסדות התכנון ברמה המחוזיתמחקר ומידעמידע גיאוגרפימימון בחירותמענקי משרד הפניםמערכת מקוונת להגשת תוכניות - מבא"תמפת השלטון המקומינוהל מבא"ת - (מבנה אחיד לתכנית)ניגוד עניניםסביבה חופיתסמכויות המפקח על הבניהעדות דתיותעשייה במקרקעיןפינוי, סעד, חללים (פס"ח)פנקס הבוחריםקרקע ומיםרישוי והיתר בניהרישוי מפעלים בטחונייםרישוי עסקיםשטחים פתוחיםשימור מבנים ואתריםתאגידים עירונייםתחבורהתכנון כולל משולב (תמ"א 35)תכניות להאצת בניה למגוריםתוכנית הבראה לרשויות המקומיותתקציב בלתי רגילתקציב רגילתשתיות תקשורתדיור ותמ"לתמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית נוסח מאוחד