משרד הפנים
דלג לתוכן ראשי
 
 
العربية

על סדר היום

שר הפנים חתם על הכרזה של שמורת הטבע "חלמונית" וגן לאומי ירוחם

שר הפנים חתם על הכרזה של שמורת הטבע "חלמונית" וגן לאומי ירוחם

שר הפנים גדעון סער, חתם על ההכרזה של שמורת הטבע "חלמוניות" והגן הלאומי ירוחם  וזאת בהתאם לחוק גנים לאומיים, שמורות טבע ואתרי הנצחה. חשיבותה של ההכרזה היא שימורם כיחידת שטח שלמה עם שמורת הטבע.

 

שמורת הטבע "חלמוניות", אשר  חובקת את הגן הלאומי ירוחם משלושה כיוונים,  משתרעת ממערב לירוחם על חלק מרכס הרי דימונה וחלוקים ועל הר קשקשים ברום של 500 מ' מעל פני הים.

 

השמורה נועדה לשמור על ריכוז צמחים של הפרח "חלמונית גדולה", וכן על מינים רבים של צמחים אחרים מאזורים ובתי גידול שונים ומגוונים וכמו כן, מינים שונים של בעלי חיים החיים באזור זה.

 

השמורה משמרת נוף הררי של רכסים בעלי שיפוע היוצרים נוף מרהיב של שכבות גיר דמויות מדרגות מעוצבות וקניון מרשים של נחל רביבים.

השמורה הוכרזה בהתאם לתכנית המתאר של ירוחם שאושרה ע"י הוועדה המחוזית דרום.

 

גן לאומי ירוחם ממוקם בשטח הגבעות שמצפון לאגם וליער הקיים של קק"ל, מצוי במצב שימור טבעי ויחודו של הגן הוא במפגש בתי הגידול ובמגוון המינים שבו.

 

מערכת דיווח פטור מהיתר
גני אירועים הפועלים ללא היתר בניה
עונת הרחצה 2014
פטור בנייה
רפורמה בתכנון ובניה
מה מתוכנן באזור שלך
איתור תכנית וישות תכנונית
עונת הרחצה 2014
שעון קיץ
 הגשת תוכנית
 מידע על תוכניות
מידע על רשויות מקומיות
נושאיםאיחוד רשויותאנרגיהארנונהאוגדן הנחיות מינהל התכנוןאשראי לרשויות מקומיותאתרי רחצהחקיקה בתחום עבירות בניהבחירות במועצות האזוריותבחירות ברשויות המקומיותבחירות לכנסתביקורת בשלטון המקומיהדרכה ופיתוח ארגוני בשלטון המקומי/מערכת המפעמיםהריסות,קנסות ומאסריםהרפורמה בתהליכי התכנון ורישוי הבניההתחדשות עירוניתהדרכות בנושא בחירותועדות בנושאים מוניציפלייםועדת יישוביםחוקי עזרחיוב אישיחיזוק מבנים מפני רעידות אדמהחרום וביטחוןחשיבות הדיווח על בניה לא חוקיתכוח אדם ושכר ברשויותמוסדות תכנון ברמה הארציתיחידת התפעולמוסדות התכנון ברמה המחוזיתמחקר ומידעמידע גיאוגרפימימון בחירותמענקי משרד הפניםמערכת מקוונת להגשת תוכניות - מבא"תמפת השלטון המקומינוהל מבא"ת - (מבנה אחיד לתכנית)ניגוד עניניםסביבה חופיתסמכויות המפקח על הבניהעדות דתיותעשייה במקרקעיןפינוי, סעד, חללים (פס"ח)פנקס הבוחריםקרקע ומיםרישוי והיתר בניהרישוי מפעלים בטחונייםרישוי עסקיםשטחים פתוחיםשימור מבנים ואתריםתאגידים עירונייםתחבורהתכנון כולל משולב (תמ"א 35)תכניות להאצת בניה למגוריםתוכנית הבראה לרשויות המקומיותתקציב בלתי רגילתקציב רגילתשתיות תקשורתתמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית נוסח מאוחד